-31-
الإمام ناصر محمد اليماني
19 - 01 - 1436 هـ
12 - 11 - 2014 مـ
۲۱- آبان – ۱۳۹۳ ه.ش.
06:16 بعد از ظهر
(بحسب التّقويم الرّسميّ لأمّ القُرى)
[ لمتابعة رابط المشاركة الأصلية للبيان ]
https://mahdialumma.online/showthread.php?p=165550
سلام خداوند و رحمت و برکات او بر عزیز من در راه خدا، دانشمند نجوم ملهم محمد هندی. آنچه که میخواهم بگویم این است که در آرامش و سر فرصت، وقت کافی به خود بده تا در مورد حقیقت نشانهی ادراک [رسیدن خورشید به ماه] تحقیق کامل و فراگیری انجام دهی و فراموش نکن در مورد حقیقت رؤیای حقی که دیدم جستوجو کنی. من بر پشت بام منزلم ندا سر داده و به مردم میگفتم:
[ای جماعت بشر! خورشید به ماه رسید و هلال قبل از کسوف متولد شد و خورشید درحالی با ماه اجتماع کرد که ماه از قبل به شکل هلال درآمده بود].
پایان رؤیا و خداوند شاهد و وکیل سخن من است.
در پیشگاه خداوند، به حق حکم بده و بدان در پیشگاه خداوند در مورد حکم خود مسئول هستی پس با رعایت تمام معیارها، به حق ماه را رصد کن. نکتهی اساسی و اصلی را در مورد ادراک فراموش نکن، هلال قبل از اقتران و قبل از غروب متولد شده است و وقتی هلال قبل زا اقتران متولد شود، پس باید قبل از خورشید غروب کند و بعد از آن، اقتران خورشید و ماه رخ دهد، ماهی که از قبل به شکل هلال درآمده است.
اما سؤال بسیار مهمی که از ملهم دارم و میخواهم بهحق جواب آن را بدهد این است: آیا اگر هلال قبل از رسیدن به نقطه اقتران متولد شود، نباید قبل از آفتاب غروب کند، چون خورشید هنوز جلوتر از آن در سمت شرق قرار دارد و ماه در عرب خورشید در حرکت است؟ این امر بارها و بارها در واقعیت رخ داده است و دانشمندان نجوم از آن خبر دارند و مردم از آنها میپرسند جرا با وجود اینکه ماه بر اساس محاسبات فلکی متولد شده است، اما قبل از خورشید غروب میکند؟ ودانشمندان نجومی که به این سؤال جواب میدهند تفسیرشان این است که دلیل آن عرض جغرافیایی است.
اما به خداوند بزرگ قسم میخورم این تفسیر [برای دلیل غروب ماه قبل از خورشید با وجود تولد هلال ماه] تفسیری علمی نیست، بلکه از خودشان درآوردهاند! دانشمندان نجوم از خدا تقوا کنند و با آنها تماس بگیر تا در فتواهایی که در حوزهی تخصصی آنان است، سخن حق را به مردم بگویند: حقیقت این است که خورشید واقعاً به ماه رسیده و ادراک رخ داده است و فتوا در مورد شأن امام ناصر محمد یمانی را به علمای دینی بسپارند. بر خدا توکل کن که وکیل بودن خداوند کافی است و سلام على المرسلين والحمد لله رب العالمين..
أخوكم الإمام المهدي ناصر محمد اليماني.
ــــــــــــــــــــ
ملاحظه:
والله، تالله، بیان دانشمند نجومی و دینی «المنیع» را در آغاز وقوع ادراک به یاد دارم که از دانشمندان نجوم درخواست کرد برای این پدیده یعنی روب ماه قبل از خورشید علیرغم تولد هلال، تفسیری بیاورند و خداوند شاهد و وکیل سخنی است که میگویم. با اینکه خود او از دانشمندان نجوم است ولی دلیلش را نمیفهمید و برای همین از دانشمندان نجوم درخواست کرد برای این پدیده گیجکننده و حیرتانگیز تفسیری بیاورند.
======== اقتباس =========